دکتر ژیلا غفوریان
Search
Close this search box.

بهترین سن عمل لابیاپلاستی

سن مناسب برای لابیاپلاستی از نظر نتایجی که ایجاد می‌کند، دارای اهمیت است. هرچه سن شما برای انجام عمل لابیاپلاستی کم باشد، این احتمال وجود دارد که نتیجه مورد نظر حاصل نشود و ماندگاری آن کم باشد. در این مقاله به بهترین سن برای انجام این جراحی و بازسازی لابیا در سنین و دوره های مختلف پرداختیم.

بازسازی لابیا در سنین مختلف

بازسازی لابیا در سنین مختلف

بازسازی لابیا بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی در کرج در سنین مختلف نیز با تفاوت هایی همراه است. به عنوان مثال هر چه سن فرد بیشتر باشد، دوره نقاهت کمی طولانی تر خواهد بود و جای جراحی دیرتر بهبود پیدا می‌کند.

اگر شما هم قصد بازسازی لابیای خود را دارید، بهتر است در سنین جوانی عمل خود را انجام دهید تا روند بهبودی هم سریع تر باشد، البته به این معنا نیست که بدن شما در سنین 50 سالگی به بعد قدرت بازسازی لابیا را ندارد. در هر صورت اگر تصمیم به انجام این جراحی و فرآیند دارید، حتما با بهترین متخصص زنان در کرج مشورت کنید.

بهترین سن برای عمل لابیاپلاستی 

این احتمال وجود دارد که هر خانمی در دوره سنی متفاوتی نیاز به لابیاپلاستی داشته باشد و مایل باشد که شکل ظاهری و عملکردی لابیای خود را بهبود بخشد از همین رو نمی توان سن خاصی را برای انجام این عمل در نظر گرفت ولی در حالت کلی بهترین دوره سنی برای انجام لابیاپلاستی سنین جوانی است چرا که علاوه بر جوان بودن پوست و کلاژن سازی دوره نقاهت بیمار هم به نسبت سریع تر خواهد بود.

تاثیر سن بر نتایج لابیاپلاستی

سن تا حدودی بر نتایج لابیاپلاستی تاثیرگذار خواهد بود اما در واقع اثر آن به صورت مستقیم و قطعی قابل پیش ‌بینی نیست. میزان گستردگی این جراحی و مقدار برداشتن پوست و جای جراحی نیز بر نتایج تاثیر دارند که اگر سن فرد زیاد باشد، ممکن است مدت زمان بیشتری برای بهبود لازم داشته باشد.

به طور کلی سن، اثر چشمگیری بر نتیجه عمل ترمیمی زنان ندارد. بانوانی که در سنین بالا برای برداشتن لابیای اضافی اقدام می‌کنند، به دلیل داشتن پوست شل و از دست رفتن کلاژن در اثر سن بالا ممن است نتیجه مورد نظر را دریافت نکنند و همچنان احساس شلی در پوست داشته باشند اما اگر این تکنیک را همزمان با تزریق ژل به واژن انجام دهید، دیگر این مشکل به وجود نمی‌آید و نتیجه فوق العاده ای حاصل می‌گردد.

سوالات متداول سن مناسب لابیاپلاستی 

برای انجام لابیاپلاستی باید سن خاصی داشته باشیم؟

پاسخ این سوال منفی است زیرا در هر سنی که قرار داشته باشید، می‌توانید به انجام این تکنیک بپردازید ولی باید حتما به سن بلوغ رسیده باشید.

لابیاپلاستی در چه سنی بهترین نتیجه را ایجاد می‌کند؟

سن، اثر مستقیمی بر نتیجه عمل ندارد چرا که با برگزیدن بهترین جراح لابیاپلاستی و رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی، نتیجه فوق العاده ای را برای خود رقم بزنید.

آیا انجام لابیاپلاستی محدودیت سنی دارد؟

این جراحی محدودیت سنی خاصی ندارد و معمولاً در بانوانی که از نظر فیزیکی و روانی آمادگی دارند و نیاز به تغییرات ظاهری در لابیاهای خود را احساس می‌کنند، قابل انجام است.

در نهایت…

ترمیم لابیاها در سنین مختلف امکان ‌پذیر است اما مهمترین نکته مشاوره با بهترین جراح زیبایی زنان است تا نتایج مورد نظر برای شما حاصل شود. اهداف و نیاز هر فرد از انجام این عمل، باید در نظر گرفته شود تا بهترین زمان برای انجام ترمیم لابیاها تعیین گردد. در هر سنی که هستید و احساس می‌کنید که نیاز به انجام این عمل دارید، جراح مورد نظر خود را انتخاب نموده و مشاوره لازم را در این زمینه انجام دهید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *