دکتر ژیلا غفوریان
Search
Close this search box.
نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی باید چگونه باشد؟

خوابیدن بعد از لابیاپلاستی

خوابیدن بعد از لابیاپلاستی یکی از چالش‌هایی است که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند. همان طور که می‌دانید، این عمل مربوط به ناحیه واژن است که در آن دو لابیا با یکدیگر متقارن می‌شوند و شکل کلی آن‌ها اصلاح می‌یابد. با انجام این جراحی اعتماد به نفس و رضایت افراد تا حد زیادی افزایش می‌یابد. بعد از جراحی، پزشک ناحیه موردنظر را بخیه می‌زند و دستور العمل هایی برای مراقبت‌های بعد از آن به شما ارائه می‌دهد. این مراقبت‌ها شامل نحوه خوابیدن صحیح هم است، اما بهترین روش خوابیدن چیست؟ در ادامه به برخی از بهترین نکات در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

خوابیدن بعداز لابیاپلاستی

خوابیدن بعد از لابیاپلاستی چگونه باید باشد؟

اگر قصد انجام لابیاپلاستی در کرج توسط دکتر ژیلا غفوریان را دارید، باید بدانید که بعد از آن برای خوابیدن باید نکاتی را رعایت کنید تا به بخیه‌های شما آسیب وارد نشود. همه پزشکان توصیه می‌کنند که تا حداقل دو هفته پس از این جراحی باید به شکلی بخوابید که به ناحیه تناسلی شما کمترین فشار وارد شود. برای خوابیدن در موقعیت بهتر می‌توانید این نکات را رعایت کنید:

✳️ ترجیحا به پهلو و روی شکم نخوابید

خوابیدن روی شکم می‌تواند فشار زیادی به بخیه‌ها وارد کند و ناحیه تحت جراحی قرار گرفته را دچار آسیب کند. همچنین وقتی به پهلو می‌خوابید، پاها روی هم قرار می‌گیرند و می‌توانند بخیه‌ها را باز کنند. برای جلوگیری از این امر، حتما از یک بالش نرم استفاده کنید و آن را به آرامی بین پاهای خود قرار دهد. این کار باعث می‌شود که هیچ آسیبی به ناحیه تناسلی وارد نشود. 

✳️ در یک موقعیت قرار نگیرید

درست است که خوابیدن به پهلو اگر یک بالش بین پاهای شما قرار بگیرد هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما اگ یک مدت طولانی به یک پهلو بخوابید ممکن است در لابیاهای شما تغییر شکل به وجود بیاید. این امر بدین منظور است که لابیای سمتی که روی زمین قرار گرفته است، بزرگ‌تر از طرف دیگر خواهد شد. پس سعی کنید هر چند ساعت یک بار موقعیت خود را تغییر دهید.

✳️ با لباس‌های تنگ نخوابید

 لباس شما اعم از لباس زیر و لباس‌های راحتی، باید به شکلی باشند که به راحتی بتوانید هنگام خواب جابجا شوید. این موضوع، خوابیدن راحت‌تری را برای شما فراهم می‌کند و هیچ فشاری هم به ناحیه جراحی شده وارد نمی‌شود.

✳️ روی تخت بخوابید

 ترجیحا از خوابیدن روی زمین خودداری کنید و روی یک تخت نرم بخوابید. اگر محل خوابیدن شما نرم و راحت باشد، بهبودی سریع‌تر رخ می‌دهد و می توانید بخیه‌ها را زودتر بکشید.

📌 نکته: مهم نیست که نوع لابیپلاستی چه باشد، اگر لابیاپلاستی را با استفاده از لیزر هم انجام داده باشید، باز هم باید به نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی دقت کنید.

تاثیرات خوابیدن بعد از لابیاپلاستی  در نتیجه نهایی

اکثر افراد تصور می‌کنند که بعد از بخیه زدن دگر هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و شکل لابیاها ثابت می‌ماند. اما این تصور غلط است و اگر مراقبت‌های صحیح آن را در دوران نقاهت انجام ندهید، امکان تغییر نتایج و شکل لابیاها وجود دارد.

وقتی که ساعت‌ها به یک پهلو می‌خوابید، وزن شما روی یک طرف بدنتان می‌افتد و می‌تواند به ناحیه جراحی شده فشار بیاورد. هر چقدر که وزن شما بیشتر باشد، باعث تورم بیشتر لابیا می‌شود و دوباره لابیاها نامتقارن خواهند شد. بدین ترتیب، نتایج جراحی از بین خواهد رفت.

دقت داشته باشید که حتما توسط بهترین متخصص زنان در کرج این عمل زیبایی را انجام دهید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

سوالات متداول

تا چه زمانی درست خوابیدن بعد از لابیاپلاستی باید رعایت شود؟

این روند بهتر است تا در1 یا 2 هفته ابتدایی که دوره نقاهت حتما رعایت شود.

درست خوابیدن بعد از لابیاپلاستی چه اهمیتی دارد؟

این موضوع در کوتاه شدن دوره نقاهت، کاهش درد و ناراحتی بعد از عمل و بسیاری از موارد مرتبط با آن تاثیر بسزایی دارد.

در نهایت….

در انتها باید اشاره کنیم که خوابیدن بعد از لابیاپلاستی جزء مهم ترین نکات بعد از جراحی محسوب می شود و بایستی حتما به صورت درست رعایت شود تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید. در صورتی که هر سوال دیگری در رابطه با این موضوع می توانید در بخش انتهایی مقاله مطرح نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *