دکتر ژیلا غفوریان
Search
Close this search box.
با عوارض لابیاپلاستی آشنا شوید

خطرات و عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی ازجمله موضوعات بسیار مهمی است که در اکثر موارد پزشکان در این باره با کسانی متقاضی انجام این جراحی هستند گفت ‌و گوهایی خواهند داشت. توجه به عوارض این جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به بیمار این امکان را می ‌دهد که با یک نگاه واقع‌ بینانه ‌تر برای انجام این روش آماده شود. این جراحی یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی در میان بانوان است و هر ساله بسیاری از افراد این عمل را انجام می‌دهند. افزایش آمار متقاضیان این عمل باعث شده است که بررسی عوارض این روش اهمیت بیشتری پیدا کند اگر می خواهید تا در مورد این موضوع بیشتر بدانید حتما تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

عوارض لابیاپلاستی

شایع ترین عوارض لابیاپلاستی

عوارض این جراحی ممکن است به ‌صورت‌های مختلفی در بدن بیماران ایجاد شود و نوع خطرات آن با سایر افرادی که این روش را انجام داده‌اند تفاوت‌های چشمگیری دارد. برخی از مهم ‌ترین خطرات این جراحی عبارتند از:

✳️ عفونت

یکی از مهم‌ترین عوارض‌ لابیاپلاستی در بانوان، بروز عفونت شدید است که معمولا بخش‌های مختلف دستگاه تناسلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این عارضه بهبود نواحی برش‌ خورده در بدن را با اختلالاتی مواجه می‌ سازد و باعث افزایش طول دوره درمان بیماران می‌شود.

در اکثر موارد ممکن است افراد قبل از انجام این جراحی به عفونت مبتلا شوند که در این شرایط بهتر است بیماران قبل از انجام  جراحی حتما مشکلات ناشی از این عارضه را درمان کنند و سپس برای این عمل آماده شوند.

توجه داشته باشید که در برخی موارد به دلیل عدم مهارت کافی جراح چنین مشکلی ایجاد می شود از همین رو بایستی حتما به بهترین متخصص زنان مراجعه نمایید و حتما مراقبت های لازم بعد از عمل را رعایت نمایید محل جراحی شده عفونت نکند.

برای انجام لابیاپلاستی در کرج به دکتر ژیلا غفوریان ابدی جهت دریافت مشاوره و انجام عمل مراجعه نمایید.

✳️ تورم

تورم از جمله عوارض طبیعی و متداول انجام این روش است. بروز تورم معمولا به دلیل ایجاد حساسیت‌های جزئی در بخش مختلف بدن در اثر بروز تغییرات گسترده در لابیاها است. احساس تورم معمولا تا چند روز ابتدایی پس از انجام این جراحی هیج مشکلی را ایجاد نمی‌کند.

در برخی موارد ممکن است پزشک برای کاهش میزان تورم در بدن، برخی دارو‌های را برای بیمار تجویز نماید ولی در مواردی که این وضعیت در شرایط حاد قرار گرفت حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.

✳️ درد

ایجاد درد پس از لابیاپلاستی یکی دیگر از مشکلاتی است که معمولا پس از انجام این جراحی در بدن بیماران ایجاد می‌شود. به ‌طور کلی انجام عمل لابیاپلاستی درد جزئی را در بدن افراد ایجاد می‌کند اما به دلیل استفاده از روش‌های بی‌حس کننده، بیمار آن را احساس نخواهد کرد و پس از پایان تاثیر دارو بی حسی نشانه‌ هایی از درد جراحی ایجاد می ‌شود که البته پس از گذشت چند روز از عمل، بهبود پیدا می‌کند.

دقت داشته باشید که افزایش میزان درد و عدم بهبود آن نشانه ای از وجود یک اختلال در بدن بیمار تلقی شود و لازم است که برای بررسی‌های بیشتر در این باره با پزشک خود مشورت کنید.

✳️ باقی ماندن جای بخیه

از دیگر مشکلاتی که ممکن است در اثر انجام جراحی لابیاپلاستی در بدن افراد ایجاد شود، عدم بهبود جای بخیه‌ها در لابیا است.

برای بستن نواحی برش‌خورده، از نخ بخیه ‌ای که قابلیت جذب دارد استفاده می‌شود، در اکثر موارد باقی ‌ماندن جای بخیه در بدن افراد بسیار کم است اما در مواردی که پزشک از مهارت و تخصص بسیار کمی داشته باشد، احتمال ایجاد این عارضه افزایش پیدا می‌کند.

📌 نکته: استفاده از پماد‌های ترمیمی، نقش موثری در کاهش احتمال ماندگاری جای زخم و برش در لابیاها را خواهد داشت.

✳️ خونریزی

یکی از عوارض لابیاپلاستی که بسیاری از بانوان پس از انجام این جراحی با آن مواجه می‌شوند، خونریزی است که به ‌صورت‌های مختلفی چون خفیف و شدید تقسيم ‌بندی می‌شود.

خونریزی لابیاپلاستی معمولا به شکل ترشحات حاوی مقادیری از خونابه در بدن ظاهر می‌شود و تا پایان دو هفته ابتدایی طبیعی است ولی اگر این وضعیت تداوم داشته باشد، ممکن است احتمال ایجاد عفونت در ناحیه تناسلی بانوان افزایش پیدا کند.

✳️ از بین رفتن حس جنسی

در برخی موارد این امکان وجود دارد که لابیاپلاستی بر میل جنسی بانوان اثرات منفی داشته باشد ولی در مواردی که پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد چنین مشکلی ایجاد می شود.

علاوه بر آن برخی از افراد در اثر نداشتن نگاه واقع‌ بینانه نتایج این جراحی را نمی‌پذیرند و دچار کاهش میزان اعتماد به نفس در برقراری رابطه جنسی می‌شوند بروز چنین مشکلی از بین رفتن حس جنسی در خانم ها را به همراه دارد.

✳️ گوشت اضافه

آخرین عارضه این جراحی پر طرفدار، ایجاد گوشت اضافی در بخش لابیاها است که چند روز بعد از عمل بروز پیدا می کند. دقت داشته باشید که این اختلال معمولا با مصرف برخی از دارو ها درمان می‌شود و آثار ناشی از ابتلا به آن بهبود پیدا می‌کند ولی به منظور پیشگیری از بروز آن حتما بایستی نکات مراقبتی بعد از عمل را رعایت نمایید.

سوالات متداول

آیا خطرات احتمالی برای لابیاپلاستی وجود دارد؟ 

این جراحی همچون سایر اعمال زیبایی دیگر دارای برخی عوارض مختلف در بدن است و در موارد حاد مشکلاتی همچون خشکی، ایجاد حساسیت‌های شدید و بروز زخم در واژن را افزایش می‌دهد.

آیا لابیاپلاستی در دختران باکره عوارض دارد؟

این جراحی برای دختران باکره هیچ آسیبی ایجاد نمی‌کند و تنها هدف اصلی آن، کاهش سایز و ایجاد فرم مناسب در لابیا است. با انجام این عمل چروک‌های موجود در لابیاها درمان شده و ساختار اصلی این ناحیه اصلاح می‌شود.

عوارض لابیاپلاستی در بلند مدت کدام است؟

ایجاد درد‌های جزئی، بروز واکنش‌های آلرژیک و ماندگاری جای بخیه از جمله عوارض بسیار مهم این جراحی در بلند مدت است. بسیاری از این مشکلات در اثر عدم مهارت پزشک و نبود آمادگی کافی در بیمارانی که قصد انجام این جراحی را دارند ایجاد می‌شود.

در نهایت…

یکی از چالش‌های مهم انجام جراحی لابیاپلاستی، بروز عوارض مختلف در بدن افراد است. خطرات ناشی از این روش بخش‌های مختلفی از بدن بیماران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و روند بهبود بیمار را با مشکلاتی مواجه می‌‌کند. پس عمل به توصیه‌های‌ پزشک و توجه به نکات مراقبتی بعد از عمل در کاهش احتمال بروز عوارض لابیاپلاستی نقش موثری را ایفا می‌کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *