دکتر ژیلا غفوریان
Search
Close this search box.
لابیاپلاستی در بارداری و خطرات آن

لابیاپلاستی در بارداری و خطرات آن

امکان انجام لابیاپلاستی در بارداری یکی از متداول ترین سوالات افراد از در زمان مراجعه به پزشک محسوب می شود، اما آیا انجام این عمل در این دوره حساس امکان پذیر است؟ یا چه مدت بعد از زایمان می توان این جراحی را انجام داد؟ اگر می خواهید تا جواب تمامی این سوالات را بدانید حتما مقاله فوق را تا انتها بخوانید.

لابیاپلاستی در بارداری

 مهم ترین علت عدم انجام لابیاپلاستی در بارداری

گروهی از افراد تصمیم دارند که از جراحی لابیاپلاستی در بارداری استفاده کنند. به‌ طور کلی انجام این جراحی در دوره بارداری باعث بروز مشکلات جدی در بدن بانوان شده و احتمال بازگشت حالت لابیا به شکل اولیه را افزایش می‌دهد که برخی از مهم دلایل جلوگیری از انجام عمل لابیاپلاستی در بارداری عبارتند از:

✳️ ازجمله موضوعات بسیار مهمی که لازم است افراد برای انجام لابیاپلاستی به آن توجه کافی داشته باشند، نحوه زایمان طبیعی و خروج جنین از داخل واژن مادر است. این وضعیت احتمال پارگی در این ناحیه را افزایش می‌ دهد و ممکن است این عمل نتایج خود را به ‌خوبی حفظ نکند.

✳️ در اکثر موارد پس از گذشت یک دوره زمانی از زایمان مادر، واژن در اثر تغییرات هورمونی  به شکل اولیه خود باز می‌گردد. این وضعیت ممکن است باعث ایجاد تغییراتی در ظاهر لابیا های بانوان شود.

✳️ بروز خونریزی شدید و عفونت در بدن، سلامت جسمانی مادر و جنین را تحت تاثیر قرار می‌دهد از همین رو لازم است که بانوان از شرایط مناسبی برخوردار باشند تا بتوانند زایمان مطلوبی را تجربه کنند.

✳️ با نزدیک شدن به پایان دوره زایمان، خون بسیار زیادی در بخش‌های مختلف رگ ‌های لگن تجمع پیدا می‌کنند این وضعیت احتمال بروز عفونت را در بدن به نسبت افزایش می دهد.

✳️ یکی از خطراتی که ممکن است بر اثر لابیاپلاستی در بارداری ایجاد شود، تاثیرات داروی بی‌حسی است. استفاده از مواد بی‌حسی یا داروی بیهوشی باعث افزایش احتمال وارد شدن آسیب‌های مختلف در بدن مادر و جنین می‌شود.

به منظور انجام جراحی لابیاپلاستی در کرج قبل از بارداری یا بعد از آن با دکتر ژیلا غفوریان مشورت نمایید شماره های 02634000161 ، 02632264533 تماس بگیرید.

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی بعد از بارداری

زمان انجام لابیاپلاستی بعد از بارداری یکی از نکات بسیار مهم و کلیدی برای افرادی است که قصد دارند برای برطرف ‌سازی آسیب‌های ناشی از زایمان، فرم لابیاهای خود را بهبود بخشند.

با توجه به نکاتی که به آن اشاره کردیم، انجام این جراحی در دوره بارداری و هنگام زایمان باعث بروز مشکلات مختلفی در سلامت جسمانی مادر خواهد شد از همین رو انجام جراحی برای ۴ الی ۶ ماه پس از زایمان بهترین گزینه زمانی‌ خواهد بود.

مهم‌ترین موضوع در این زمینه، بهبود کامل بدن و ایجاد شرایط نرمال در سلامت جسمانی افراد است که همین امر باعث موفقیت آمیز بودن نتایج این عمل در بانوان خواهد شد.

سوالات متداول

آیا می‌‌توانیم بعد از عمل لابیاپلاستی، زایمان طبیعی داشته باشیم؟

انجام جراحی لابیاپلاستی برای بانوانی که قصد دارند بعد ‌ها زایمان طبیعی داشته باشند، هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد کرد. در اکثر موارد کسانی که زایمان طبیعی دارند با برخی تغییرات جزئی در بخش‌های مختلف واژن خود روبه رو می‌ شوند که در این شرایط لازم است که دوباره عمل لابیاپلاستی انجام دهند.

آیا می‌توانیم بعد از بارداری لابیاپلاستی انجام دهیم؟

بهترین زمان برای انجام جراحی لابیاپلاستی بعد از پایان دوره بارداری در بانوان است. این موضوع بیشتر به جهت آن است که بیمار با قرار گرفتن در وضعیت بارداری، بار دیگر دچار تغییر سایز در لابیا شده و برروی عمل نتیجه عکس دارد.

در نهایت….

برخی از بانوان تصمیم دارند که جراحی لابیاپلاستی را در دوره بارداری خود انجام دهند. این جراحی در دوره بارداری خطرات بسیاری را به همراه دارد و ممکن است باعث ایجاد مشکلات مختلفی در وضعیت جسمانی مادران باردار شود. بهترین زمان برای انجام این جراحی، پس از پایان ۴ ماه از آخرین روز زایمان مادر خواهد بود ولی توصیه می‌شود که افراد این عمل را به دوره پس از بارداری خود موکول کنند تا به طبع نتیجه مطلوبی را هم دریافت نمایند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *